Osud?!.:37.Díl.: Jak dlouho?!

20. února 2012 v 16:38 | Kayleigh McCamyo |  Osud?! (od Kayleigh McCamyo)
Sasuke:
Čím blíž jsem k sídlu Hyuuga klanu, tím pomaleji jdu. A to jsem původně z lesa běžel. Sakra, jsem příšerný srab, fakt. Holky mě budou nejspíš chtít zabít, protože jim beru jejich mazlíčka. A navíc všechny znají mou povahu. Sakra. Asi ze mě bude hodně brzy mrtvý Sasuke.
Navzdory obavám o své zdraví a život přece jen tempo chůze zrychlím. Itachi má pravdu, Osudu se musím postavit čelem. Ať už je ta svině ohavná jakkoli, tím, že před ním budu vytrvale utíkat, ho nezměním. Aby se změnil můj osud, musím s tím něco udělat sám. Jasně, bude to o nervy a ztratím svou pověst, ale…
Ach jo. Musím se na pověst vykašlat. teď je důležitý jenom Naruto a nikdo jiný. Ani já, ani klan a dokonce ani to dítě, co spolu máme počít. teď se musím soustředit na Naruta a na to, aby byl relativně v pohodě. Relativně, to je důležité slovo. V pohodě asi jen tak nebude.
Sakra. Už jsem u dveří. Ani jsem si nevšiml, kdy jsem prošel branou. Mimoděčně se ohlédnu, růžové zahrady jsou v plném květu, všechno vypadá hezky, barevně, svěže. Ještě jednou si povzdechnu a zazvoním.
"Jé," udělá Lee tak nějak… nevím, jako, zklamaně? Kdo si myslel, že jsem? "Myslel jsem, že to bude Kiba. Ahoj, Sasuke, pojď dál."
"Ahoj," snažím se být milý, což ho asi překvapí, jeho obrovské oči se zdají ještě větší, z cesty mi ustoupí mlčky, projdu okolo něj a nechám se zavést nahoru, nejspíš do Hinatina pokoje. Fialová, modrá a bílá je všude, stěny, koberce, postel, polštáře, záclony a závěsy a mezi tím vším leží na zemi klubko lidí a prohlížejí si hotové pozvánky. Něco růžového, to bude Sakura, vedle trocha fialového a fialovějšího,Hinata a Ino, pak to zelené, to je Lee, pak trocha bílého a červeného, Tenten? A vedle ní trocha bílého včetně očí, jo, Neji a samozřejmě veselé znuděno, Shiki nemůže chybět. Ušklíbne se, když mě spatří. No jo, jasně, a pak můj milovaný oranžový budoucí manžílek, co leží uprostřed toho chumlu. Ta oranžová fakt razí.
"Ahoj," pozdravím je vespolek, většina z nich s sebou trhne a otočí se, nejvyděšeněji asi Naruto.
S ním to asi nebude moc jednoduché. Nevím, co mám udělat, aby byl ještě v pohodě, už mi došly nápady. Asi budu muset jenom čekat, to je všechno. Ale jak dlouho?!
Naruto:
Nečekal jsem, že přijde tak brzy. Vlastně… jsem doufal, že nepřijde vůbec. teď, ve společnosti přátel je mi skvěle. Bavím se, směju se, neřeším to, co přijde. A přijde to zatraceně brzy. Přijde mi, že jsem si ještě nestihl nějak přerovnat priority, ujistit se, že výchovu dítěte zvládnu, to je jako… já nevím, jako… prostě, sám jsem ještě dítě, jak můžu vychovávat své vlastní? Vždyť je to naprostý paradox.
"Odvedli jste skvělou práci." pochválí nás Sasuke. "Moc vám za to děkuju."
Nakloním hlavu na stranu, trochu jsem to nepobral.
Sasuke. Řekl. Dvě. Věty. … Najednou. A v těch větách nebylo nic po aroganci a nadnesenosti, jako u něj vždycky. No já asi vykukuju z hrušky, nebo co.
"Díky," ozve se jako první Hinata. Jo, holka, zachraňuješ den. "Byla docela makačka tohle tolikrát přepsat a ještě udržovat stejně úhledné písmo."
"Jste vážně dobří, hodě jste nám s Narutem pomohli."no ne, ledový princ se dokonce usmívá! To si asi budu muset někam napsat a až budu hokage, vyhlásím v ten den konožský svátek. "Takže nemusíme nic podepisovat?" zeptá se ještě.
"Ne, nakonec jsme se shodli na tom, že stačí, když budou v záhlaví naše jména, napsaní zdobným písmem a všechna stejná."odpovím stručně, vlastně se snažím, aby se mi neklepal hlas.
Usměje se na mě, hezky, hřejivě a hlavně - usměje se přede všema a jenom na mě. "Děkuju. Vám všem samozřejmě."
"Nemáš zač, udělali jsme to rádi," ozve se Sakura. "A teď je musíme roznést."
Pohlédnu na tu kupu svátečních svitků. Vážně tam bude skoro celá Konoha, netušil jsem, že mám tolik přátel. Z té kupy vezmu dvě a odložím je. "Tyhle předáme zítra našim rodičům osobně, na oběd jsme pozvaní k vám, Sasuke, na večeři nás zve máma."
Přikývne. "A tyhle ostatní… no, neměli bychom našemu klanu, myslím Uchiha klanu, všechny pozvánky předat dnes na oficiálních zásnubách?"
Sakra. Na to jsem skoro zapomněl, na tu zatracenou ceremonii dnes večer. Bude tam skoro celý Uchiha klan a budou si mě prohlížet a zkoušet mě a opovrhovat mnou, koho že jim to do klanu Osud přihodil. Vlastně budu mít štěstí, když mě nebudou chtít rozřezat a prohlédnout si mě i zevnitř. "Ano, to by bylo přinejmenším vhodné…" zamumlám a ačkoli je to fakt, nejraději bych vzal nohy na ramena.
"Jaké oficiální zásnuby?" zeptá se Ino, trochu se mračí.
"Sejde se celý Uchiha klan a na Narutovu počest bude uspořádávána hostina, právě dnes Naruta klan přijme jako svého plnohodnotného člena." vysvětlí klidně Sasuke, dokonce se pořád tváří docela příjemně. "Naruto, bude ti navrženo, abys přijal jméno Uchiha."
Polknu. Jó, něco podobného jsem předpokládal, ale tak nějak jsem nedomyslel, že se fakt jednou budu představovat jako Naruto … Uchiha. Doprdele. Ono to asi bude fakt pravda.
"Jo." trochu se mi zadrhne vzduch v plicích. "S tím počítám."
Usměje se na mě a natáhne ke mně ruku. Jak moc by to bylo faux pas, kdybych ji nepřijal? Ale nejsem takový zmetek. Těch pár kroků, co k němu musím udělat, se mi sice třesou kolena, ale za ruku ho chytím.
"Mockrát děkujeme." usměju se na celou místnost a doufám, že to nevyznělo tak zoufale, jak se cítím.
"Ale no tak,. přece si nemyslíš, že tohle všechno roznesete sami," ozve se tou svou mírnou arogancí Ino.
"Proto tady přece jsme, ne? Pomůžeme vám až do konce." přidá se k ní Sakura, obě mají přichystané batohy, jak jsem si všiml, hned se k nim vrhnou a po okraj je naplní svitky v ozdobných rukojetích.
Asi to znělo trochu jako výzva pro ostatní, protože se taky chopí svitků, kolika mohou, my se Sasukem se na sebe podíváme trochu překvapeně a trochu nerozhodně, ale musím se usmívat, když pokrčím rameny, pustím Sasukeho ruku a chopím se taky hromady svitků. Je super, mít přátele.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni!

CLICK 100% (1172)

Komentáře

1 Caroll - Furïku Caroll - Furïku | E-mail | Web | 20. února 2012 v 22:10 | Reagovat

Promiň mi, že jsem byla tak ostrá, ale už mám s kopírovačemi (nic ve zlém) špatné zkušenosti, a tak mě to prostě popadlo ^_^ Dasty se ale zeptám, jestli sis mu/jí o to poprosila .. ;)

2 Tashine Tashine | Web | 21. února 2012 v 18:02 | Reagovat

Jak jsem řekla, Yaoi nemusím :( Přečetla jsem jenom pár vět, ale napsané je to pěkně, jenom Yaoi nemusím, tak nějak.....

3 Hizukimaru Hizukimaru | Web | 22. února 2012 v 1:13 | Reagovat

To já YAOI doslova musim xD krása, moc se těšim na další díl! Doufám, že bude brzo další a že bude tak perfektní, jako byli ty předcházející.

4 Sora-chan Sora-chan | 22. února 2012 v 16:41 | Reagovat

[3]: souhlas :D

5 Šárka Šárka | Web | 23. února 2012 v 15:02 | Reagovat

Jáj yaoi zrovna dvakrát nemusim, ale tohle si asi přečtu =)

6 Hizukimaru Hizukimaru | Web | 23. února 2012 v 20:36 | Reagovat

Už se mocccccccc těším na další dílek!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama