Osud?!.:40.Díl.: Historické drama?!

29. února 2012 v 20:37 | Kayleigh McCamyo |  Osud?! (od Kayleigh McCamyo)

Naruto:
Připadám si jak Achilleus po oslavách vyhrané bitvy. Akorát bez litrů vína a tří až pěti milenek. Mně zbyla jenom ta únava. Taky se vleču pár kroků za Sasukem a doufám, že umřu sám od sebe.
Ale jako bych ho svou myšlenkou přivolal, otočí se, podá mi ruku a usměje se: "Pojď, ty moje unavené zlato."
Idiot.
Usměju se a nabízené ruky se chytím. Doufám, že ze sebe máš skvělý pocit, Sasuke…
Do domu dojdeme mlčky, naštěstí. Ze svátečního kimona se vyklepu v rychlosti a nějaké skládání mě vůbec nebere, prostě to nechám ležet na hromadě na zemi tak, jak to svlíknu a jenom ve spodním prádle se vydám do koupelny. Není tak prostorná jako ta, co jsem měl doma sám pro sebe, ale není to nic na co bych si nezvykl. Chvíli přemýšlím, ale nakonec usoudím, že bude nejlepší se naložit do vany a prostě vypnout. Možná se tu dneska i vyspat. Sice mě bude trochu bolet za krkem - několikrát jsem ve vaně usnul, ale to byl čistý omyl, dnes by to bylo kýžené a zcela záměrné.
A nemyslím, že to je zlý nápad, jakkoli se mi dnes přemýšlení nedaří. Nebo ne nedaří, spíš… jsem dnes dost apokalyptický. A celý jsem nějaký… nevím. Napustím si horkou vodu do vany, ta to vyřeší za mě, buď tu usnu, nebo ne.

Sasuke:
Je v té koupelně přes tři hodiny. Možná bych se měl ujistit, že je v pořádku. Na druhou stranu, pokud se utopí, budu mít klid, že?
Né, vlastně ně. Co mi to říkal Itachi? Jsem za něj zodpovědný. Pokud se mu něco stane, klan mě napíchne na kůl a vystaví na odiv ostatním a tohle není metafora. Nehodlám riskovat, jdu ho zkontrolovat. Zaklepu na dveře, tiše, abych ho nevyděsil, ale ne, nezdá se, že bych ho vyděsil, to bych ho totiž musel nejdřív vzbudit. Fakt tam usnul, jako děcko.
"Naruto," zašeptám, pomalu a tiše k němu přejdu a posadím se na kolena, abych ho mohl pohladit po tváři. Nic, spí fakt tvrdě. Sáhnu do vody, je studená, neprobudí ho ani chlad…? "Naruto!" stisknu mu paži, ještě jednou, trochu důrazněji - stalo se mu -
Ne, reaguje, v pohodě, otevírá oči. Jenom vytuhnul.
"Sasuke…?" zamumlá rozespale a trochu zmateně.
Oddechnu si a uvědomím si, že jsem se posledních pár vteřin zapomínal nadechnout. Huh, takhle mě vyděsit, že se nestydíš, Naruto! "Usnul jsi, Růženko."
Jak v nějaké telenovele.
"Čekal jsem na polibek." ujistí mě, protočí oči a chytí se okraje vany, aby se mohl posadit.
Pousměju se, měli bychom se uklidnit a začít se chovat jako dospělí, já vím. Pohladím ho po tváři a naznačím mu, aby ji otočil ke mně a když to poněkud nechápavě udělá, políbím ho krátce na rty. Jak v telenovele.
"Ale já si tě nemůžu vzít, Chozé Armando! Jsem těhotná a čekám Chudžovo dítě…!"
"Já vím, nezapomeň, že jsem ženatý s Marií Stuartovnou…"
Věnuje mi skeptický pohled hraného znechucení: "Kejmy, spletl sis telenovelu s historickým dramatem."
Poškrábu se na šešulce: "Fakt? A já myslel, že to je to samé…?"
Chvíli asi ani jeden z nás neví, jestli je na místě se rozesmát, ale jak si tak chvíli hledíme do očí, nejde to jinak. Rozesmějeme se jako blázni. A čím víc se smějeme, tím dříve z nás opadává ta očividná dnešní nesnášenlivost.

Naruto:
Je to lepší, než se ho pokoušet zabít. Je to mnohem dospělejší. Nebo… no, každopádně je to mnohem zodpovědnější, než ho prošpikovat jeho vlastními kunaji. Teda, ne že by to nebyla možnost. Je to možnost a myslím, že Keigh by ze mě byla nadšená.
Nevím už ani, čemu se smějeme. Je to prostě jenom pocit. Aspoň se nehádáme. Nás mích trvá déle, než by bylo obvyklé. A musím uznat, že se mi zase vrátilo moje okouzlení/zamilovanost, kterou cítím a vždycky jsme cítil k Sasukemu. Je to jako lidský tep, jednou dole, jednou nahoře, ale ta zamilovanost to pořád je. Možná už to je i láska, to , že vidím a přiznávám i jeho chyby. Nešílím po něm, jako čtyřicátnice po Wieveghově novém románu. Vím, že není bezchybný, ale přesto jsem ochotný se přes ně přenést a milovat ho.
Já vím, jsem fakt nechutný.
"Nechceš pomoct? Třeba… umýt záda?" navrhne mi.
…klišé…
"Jo, díky."
"V pohodě." ujistí mě, sáhne po sprchovém gelu a beze slova mě umyje. Jsem jako dítě. Padne mi pohled na žlutou gumovou kachničku a snažím se nevyprsknout smíchy. Ale keigh by měla přestat psát takové úchylárny. Nepřežil bych, kdyby jednou fakt to slovo dodržela a narvala Heechulovi do prdele i ten traktor, to bych psychicky nezvládl. Teda, já psychicky, ale nevím, jestli Chulie fyzicky. Ačkoli pravda, Luli vždycky říká, že jeho prdel je jak černá díra.
Sakra - já přemýšlím na prdelí Kima Heechula, zatímco mi můj snoubenec myje záda. Netušil jsem, že můžu klesnout tak hluboko!

Sasuke:
Zase se zatváří tak znechuceně,jako u té večeře.
"Mám odejít?" zeptám se.
Podívá se na mě dost udiveně, aha, takže ten pohled nepatřil ničemu, co dělám, teda, aspoň teď ne. "Proč?"
"No… nezdá se, že bys ze mě byl nadšený." …znělo to jak hysterická čůza po padesátce. Fakt se cítím ukřivděně?! Jó! Starám se o něj, jenom aby měl to nejlepší a pocit, že ho mám fakt rád a ono to… doprdele. On není ani rád, natož aby byl třeba vděčný!
"Ne, to ne, jsem rád, jenom… mám v hlavě moc velký zmatek. Nějak… jsem se stal zahořklejším."
To je dost přirozená reakce na začlenění se do klanu. "A já doufal, že si udržíš svůj optimismus, alespoň něco by mě udřelo při zdravém rozumu."
Zasměje se, ale moc vesele to nezní. "Není důvod uchovávat humor, když ho nikdo neocení."
To je fakt. Na druhou stranu… "Ale tobě by bylo lépe. A je celkem jedno, jestli by to ostatní zajímalo nebo ne."
Mlčí. Zajímalo by mě, jestli nad tím přemýšlí, nebo ne. Podle toho, jak zamyšleně hladí do jednoho místa bych řekl, že se spíš snaží neusnout a vypadat poměrně chytře. Ale kdoví. Třeba fakt přemýšlí.
Neměl bych ho podceňovat.
No jo, a taky bych mu neměl lhát, když už jsem u toho, že?
A taky bych mu neměl zatajovat jisté skutečnosti, vymýšlet si, předstírat, … jó, neměl bych. Ale to by mi v sobotu stopro neřekl ano.
…Divný, co?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni!

CLICK 100% (1172)

Komentáře

1 my-graphic-dreams my-graphic-dreams | Web | 29. února 2012 v 20:54 | Reagovat

Jasně,ja vím že TY mě znáš,článek je hlavně pro ostatní :)) No vlastně v článku je jedna novinka,kterou o nevíš ;))

2 my-graphic-dreams my-graphic-dreams | Web | 29. února 2012 v 20:55 | Reagovat

[1]:*mě

3 Hizuki-chan Hizuki-chan | Web | 3. března 2012 v 16:12 | Reagovat

Moc povedený :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama