VMP: kapitola čtvrtá

16. února 2012 v 22:33 | Jituí |  V mém postavení!
Po hodinách strávených v posteli přemýšlením o tom, co jí řekla Mikoto se opatrně zvedla a pomalým krokem se došourala do koupelny. Včera si ji ani pořádně neprohlédla, ale teď musela uznat, že Uchihovi si prostě žijí v něčem lepším než znala ona. Byť jen z vyprávění. Pohledem skenovala středně velkou místnost. Zdi byli zdobené bílými a tmavě-modrými kachlíky se vzory květin, nebo jiných rostlin. Menší bazének, paraván oddělující kus koupelny na převlečení a jak si pamatovala i malá stolička a plátna na utření přebytečné vody ulpělé na těle. Vetší skříňka vysoká k pasu ze světlého dřeva na níž stáli různé byliny, masti olejíčky a parfémy, ale i měděná mísa podobné té co viděla ráno. Na zdech byli připevněné olejové lampy. Na jedné stěně bylo zdobné zrcadlo které ladilo ke zbytku místnosti. Jelikož byla včera podrobena dvěma umíváni tak se jen opláchla a oblékla si vhodné domácí oblečení. Prošla dveřmi kterými včera do koupelny vstoupila a vešla do obývacího pokoje. Co ji zaujalo nejvíce byl asi nízký stolek kolem kterého byly urovnané zdobně vyšívané polštáře. Několik metru od toho ležel zdobený koberec. Na stěnách vyseli tapiserie a gobelíny a to vše podtrhovala užší okna s lomeným obloukem. Vešla do další místnosti ve které byli další dveře. Jedny vedli do sklepa a druhé do spíže. Tak se moc nerozhlížela, pouze si ještě prohlédla vkusně ohraničené otevřené ohniště a hliněnou pec. Vrátila se do obývacího pokoje a vydala se do jiných dveří. To kam se dostala ji překvapilo. Byla v knihovně. Všude byly vyřezávané police s knihami. Uměla číst to ano ale nebyla v tomto směru zrovna pokročilá. Měla jen základní vzdělání. To jest malé kupecké počty, čís uměla jen pomalu a koktavě a psát uměla jen tak, že sotva dokázala napsat své jméno. Znovu se rozhlédla a zastavila pohled na jednom místě. Na zemi byly položené další vyšívané polštáře podobné avšak úplně jiné od těch v obývacím pokoji. Tomuto však věnovala jen pramalou pozornost. Mezi mini stál nízký stůl v barvě ladící k policím a na něm stálo to co zaujalo její pozornost. Malá vyřezávaná skříňka z hodně tmavého dřeva zdobena pozlacením. Ještě stále si vzpomínala na babiččinu naléhavou prosbu aby toto dědictví neodmítala jako to udělala její matka. Pomalinku k němu přišla, sedla si na jeden z polštářů a do roztřesených prstů vzala skříňku a pomalinku ji otevřela. Samým překvapením vydechla zadržený dech, který jak si až teď uvědomila, zadržela. Na podkladu z hedvábí ležel zlatý hřeben do vlasu a v něm byly zasázené smaragdy v barvě jejích očí. V hlavě se jí vybavila slova její babičky je její matka toto odmítla. Proč by ale něco tak cenného odmítala?
***
Šla pomalým krokem půl metru za Sasukem a čekala až promluví. Jelikož nevypadal, že se na to v nejbližší době chystá začala si broukat písničku kterou jako malá slýchávala a prohlížela si zahradu kolem sebe. Pár stromů, jezírko, fontána, zdobená studna, upravené cesty a krátce střižená a udržovaná tráva.
"Co je to za melodii?" Zastavila se v polovině kroku jakoby se lekla. A taky že ano. Myslela si že na ni nepromluví a tak se přestala soustředit a zakoukala se do okolí.
"Ehm…Když-když jsem byla malá zpívala mi matka píseň. Jak jsem stárla matka přestávala a slova doprovázející píseň se vytratila. Zbyla mi v mysli jen melodie," odpověděla tiše. Byla z něj nervózní. Zvláště po minulé noci.
"Svou matku velmi ctíš, je to tak?"
"Ano. Matka pro mě byla vždy vším. A jelikož pro ni nebylo možné přivést otci na svět další potomky zaměřila se hodně na mne. Vždy, když jsem ji potřebovala byla tu pro mne."
"Takže nemáš sourozence?" podivil se. V té době byla rodina s jedním dítětem něco vlemi neobvyklého.
"Bohužel. Matka při mém porodu utrpěla nehodu. Ženy z naší vesnice říkali že bylo štěstí že to sama přežila. A otec jinou manželku neměl. Dalo by se říct že k matce cítil náklonnost a nechtěl žádnou jinou. Též ona mi vybrala jméno. Podle matky to byl o něj vzácný dar."
Sasuke se uchechtl. Jeho výchova byla jiná. On ke své matce měl vřelý vztah, ale byl vychován v myšlence, že ženy jsou matky a nic víc. Tohle byla ta role jež jim podle něj příslušela. "Aha," hlesl, "tvůj otec...co je zač?"
"Otec?...Otec je vůdce. Myslím, že se dá říct, že mě měl i rád, ale slyšela jsem jak ječí na matku že mu dala bezcennou dceru. Dá se očekávat že chtěl syna, ale teď mu myslím přišlo vhod že jsem dívka a uzavřel dohodu s tvým otcem a vdal mě za tebe."
"Vůdce..." ušklíbl se, "Řekni mi Sakuro, co pro tebe znamenají muži?"
"Záleží na tom jaký muž to je."
"Lépe řečeno, co pro tebe znamená tvůj muž?"
"Svého muže neznám dost na to abych ho mohla posuzovat. Ale nejspíš někdo s kým prožiju zbytek života a jak řekla jeho matka, i když mě to děsí, dám mu děti."
"Děsí?"
"Ano."
"Proč?"
"No-…Já…mám strach z toho co bude na konci," zamumlala sotva slyšitelně.
"Bojíš se porodu?" zeptal se vážně. Mlčky přikývla a sklopila svůj pohled k zemi. Sasuke se zamračil: Čeho se na tom tak bojí?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Která z nás píše lépe???

Jituí (já)
Loretten

Komentáře

1 alisa44 alisa44 | Web | 17. února 2012 v 14:51 | Reagovat

božíí,kdy napíšete další díl?(sice se pokaždé opakuju ale mě to děsně zajímá,protože je tohle jedna z nej povídek co teď čtu :-D )

2 Tashine Tashine | Web | 18. února 2012 v 12:45 | Reagovat

Hu, Sasuke jako vždy naprostý blbec, ale jinak díl je naprosto bomba!! :D

3 Hizukimaru Hizukimaru | Web | 18. února 2012 v 18:39 | Reagovat

Moc pěknnnnnnný! :D Už se těšim na další díl... ale Sasuke, jáj :-D Ale neni blbec... trochu tolerance, dyť on nikdy nerodil... :D

4 Loretten Loretten | Web | 19. února 2012 v 9:43 | Reagovat

[3]: chválím tě za to že se ho zastáváš...:)

5 Jituí Jituí | Web | 19. února 2012 v 14:31 | Reagovat

[3]: Dyť ono to bylo myšleno jako otázka. :-D  :-D I když člověk si to vždy vyloží jak se mu to hodí :D  :D

6 Šárka Šárka | Web | 20. února 2012 v 11:57 | Reagovat

Pokráčko! Mě by zajmalo, proč ta Sakury matka ten hřeben odmítla :/ tak doufam, že to tam někdy vysvětlíš!

7 alisa44 alisa44 | 25. února 2012 v 22:46 | Reagovat

no táááák napište už konečně další díly už čekám osm dní........ a asi se zcvoknu jestli to do tejdne nenapíšete.bůůůůůů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama